magazyn sztuki


Galeria Osobliwości ESTE

ul. Grodzka 36

31-014 Kraków

Tel./fax 012 429 19 84ARCHIWUM GALERII OD 2004

 2004 - 2008

Krzysztof Marciniak

Rysunek, grafika, szkicownik

od 26 maj 2008

fotoreportaż z wernisażu

Krzysztof Marciniak ur. 1983 w Myślenicach W latach 2003-08 studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w Pracowniach Rysunku prof. Jacka Gaja i Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. W 2006 roku, uzyskawszy stypendium Socrates/Erasmus, spędził kilka miesięcy w Grecji. Zajmuje się grafiką (miedzioryt) malarstwem, a przede wszystkim rysunkiem. W czasie licznych podróży tworzy szkicowniki, którym nadaje specyficzną, autonomiczną formę.

O Artyście: „... Bez lęku sięga po klasyczne, ”wielkie tematy”, ożywia martwe wydawałoby się konwencje adaptując je do swoich potrzeb, żongluje cytatami. Uważny obserwator odnajdzie w jego pracach drobiazgowo wystudiowane morskie fale Leonarda i niematerialne zagajniki Lorraine’a i Watteau, szkice z podróży przywodzące na myśl Hockneya i na wpół abstrakcyjne pejzaże kojarzące się z pracami Neo Raucha. Znajome elementy śmiało układane w nowe, zaskakujące konfiguracje zaczynają tworzyć własny, rozpoznawalny język....” fragment recenzji - Joanna Kaiser,maj 2008


9 maja br. Galeria Osobliwości ESTE wspólnie z Piwnicą pod Baranami; 

Wędrujący wernisaż Jerzego Skarżyńskiego.

godz. 19.00 otwarcie wystawy Artystyczne pasje Jerzego Skarżyńskiego

fotoreportaż z wernisażu

Około godziny 20.00 barwny korowód organizowany przez Teatr Groteska i Teatr KTO przeszedł ul. Jagiellońską, gdzie w Muzeum Starego Teatru wystawione zostały Kostiumy teatralne Lidii Mintycz i Jerzego Skarżyńskiego. Dalej korowód przeszedł do Piwnicy pod Baranami, w której odbył się kolejny wernisaż - Piwniczne rysunki Jerzego S. (godz. 20.40) oraz prezentacja filmu Niekończący się sen w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego. Po filmie około godz.21.00 Jam Session zagrał Jazz Band Ball Orchestra -Artystyczne pasje Jerzego Skarżyńskiego?

Jerzy Skarżyński - malarz, scenograf teatralny i filmowy, rysownik, ilustrator, wybitny pedagog - pozostawił po sobie liczne prace malarskie, rysunkowe, projekty scenograficzne, kostiumowe. Galeria Osobliwości ESTE pokazuje Jego twórczość od lat czterdziestych. Wystawa trwać będzie do połowy czerwca..

Dziękujemy.Galeria Osobliwości ESTE


Sach Stawiarski

rysunki 1970 - 2005

od 31.01.2005

fotoreportaż z wernisażu


Bogusław Bachorczyk

od 2004-05-31

fotoreportaż z wernisażu 

To ponad dwadzieścia prac papierowych, o dużym formacie, silnym kontraście, technice własnej. Jest w nich motyw człowieka, kosmosu, ale i zaczerpnięte motywy z pasa kontuszowego, haftów, serwetek, paserów drukarskich; świadome przedstawienie formy i treści, iluzji i rzeczywistości. Artysta posługuje się materiałami przemysłowymi ? farbą drukarską, wybijakiem szewskim, nicią, nożyczkami ? przez co prace bliskie są życiu codziennemu.

Bogusław Bachorczyk

Urodzony w 1969 r. w Suchej Beskidzkiej. Dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Kunza w 1998 r. Od 2002 r. asystent na krakowskiej ASP (katedra rysunku) w pracowni adj. B. Bortnik-Morajdy, adj. Z. Sałaja i prof. J. Orbitowskiego. Pracuje cyklami, które realizuje w malarstwie, rzeźbie, rysunku i fotografii. Najważniejsze z nich to: Ślady śluzu, Dolina tożsamości, Raj utracony, Rybogramy i Opowieści śródziemnomorskie. Wykonuje książki unikatowe i obiekty. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, a także podejmował niekomercyjne działania w przestrzeni miejskiej.

Wystawę oglądać można od 1 czerwca do połowy lipca 2004 roku.

 2009


 


home | wydarzenia | galeria sztukpuk | galerie | recenzje | forum-teksty | archiwum | linki | kontakt