magazyn sztuki


AUTORSKA GALERIA RZEŹBY

PROF. BRONISŁAWA CHROMEGO 

ul. Krańcowa 4

Park Decjusza Wola Justowska

30-223 KRAKÓW

tel. kom. 663 851 167

663 851 167

e-mail: office@chromy.art.pl

www.chromy.art.pl/galeria.html

ARCHIWUM GALERII OD 2008

 2008

Wiesław Zdaniewski

"ZGIEŁK I CISZA. PAMIĘTNIK AMERYKAŃSKI".

fotografia

od 30 sierpnia 2008

fotoreportaż z wernisażu


wystawę słowackich artystów z galerii Per Spectrum z Preszowa (malarstwo, grafika, rzeźba):

Slavo Brezina, Andrej Gaj, Anna Gajová, Karol Gregor, Anna Gregorová, Anna Hausová, Alexander Jazykov, Milan Johanides, Peter Kocák, Prokip Kolisnyk, Dušan Pončák, Dušan Srvátka, Eva Tkáčiková, Martin Zbojan.

od 8 marca 2008 r

fotoreportaż z wernisażu


wystawa fotografii

Marka Borysiewicza

15 lutego, 2008 o godz. 18)

CITY-fotografie Marka Borysiewicza

Fotografie zebrane w tym cyklu to własne spojrzenie artysty na współczesną architekturę. Architekturę często zaskakującą nas swoją obecnością w przestrzeni miejskiej, nierzadko monumentalną i przytłaczającą lub wręcz przeciwnie: lekką wbrew swej potędze. Bieżąca wystawa jest prezentacją zdjęć z sześciu stolic: Warszawy, Bratysławy, Wiednia, Brukseli, Londynu i Sztokholmu. Jest to pierwszy cykl, który w zamierzeniu ma obejmować fotografie ze wszystkich europejskich stolic. Przedstawienia te nie są prezentacją dokumentalną, a raczej własnym wyborem artysty, jego spojrzeniem na to, co wydaje się interesujące, a czasem zaskakujące. To kadr z odrealnionej przestrzeni. Zdjęcia prezentują z jednej strony techniczne możliwości architektury współczesnej, z drugiej zaś wykorzystują nowe możliwości fotografii cyfrowej, poszukując jednocześnie równoległej drogi do uzyskania odbitki w druku. Artysta stara się nie integrować w proces tworzenia pozytywu bardziej niż to jest konieczne.

Mimo młodego wieku (dyplom w 2007 roku), Marek Borysiewicz może się już pochwalić sporym dorobkiem artystycznym, prezentowanym na sześciu wystawach zbiorowych i czterech indywidualnych.

Oprócz robienia fotografii, również maluje. Chciałoby się powiedzieć, że przed wszystkim maluje, ponieważ dyplom uzyskał w pracowni malarstwa u profesora Jana Gawrona. Ostatnio jednak zdecydowanie skłania się ku fotografii czarno-białej, czego rezultatem jest bieżąca wystawa.

 wydarzenia 2010

Galeria Autorska Bronisława Chromego 

oraz Fundacja Bronisław Chromy Art serdecznie zapraszają na poplenerową wystawę malarstwa 

prof. Bronisława Chromego

10 października 2010 r.


jubileusz 85-lecia Bronisława Chromego

29.05.2010

fotoreportaż z wernisażu


 


home | wydarzenia | galeria sztukpuk | galerie | recenzje | forum-teksty | archiwum | linki | kontakt